Wizualizacje 3D

Od jakiegoś czasu wizualizacje wnętrz coraz częściej zastępują fotografie. Często trudno jest nawet odróżnić, co zostało w pełni wykreowane w komputerze, a co natomiast faktycznie istniało i zostało uwiecznione za pomocą aparatu fotograficznego.

Po co komu wizualizacje?

Zalet jest cały ogrom,  poniżej przedstawię pokrótce te, które przychodzą mi na myśl:

  • możliwość wykreowania przedmiotów, których nie mamy, by użyć ich np. w sesji fotograficznej
  • możliwość prezentacji czegoś, co jeszcze nie istnieje. Ta opcja szczególnie istotna dla firm, które wprowadzają nowy produkt na rynek. Zanim zostanie wyprodukowany, może już zostać przedstawiony potencjalnym klientom.
  • znakomita opcja dla urządzających się. Kto dziś nie korzysta z wizualizacji przy projektowaniu łazienki, czy kuchni? Widząc jedną płytkę w sklepie, często trudno jest sobie wyobrazić, jak będzie się prezentować na całej ścianie. Czy na pewno będzie pasować? Czy na pewno ten kolor? Może jednak inny układ?
    Takich dylematów pozbędziemy się, gdy zlecimy wykonanie wizualizacji.
  • nie zamykajmy się jedynie do wnętrz – równie dobrze, możemy zaprezentować fasadę budynku. Budowa domu w ciemno? Na pewno nie. Tu również z pomocą spieszą nam komputerowe rendery.
  • dla deweloperów idealną opcją jest zlecenie wykonanie planu mieszkań, wraz z układem funkcjonalnym pomieszczeń. Dzięki temu potencjalni nabywcy, będą mogli sobie wyobrazić, co będzie w danym pokoju i jak można go łatwo i przestronnie urządzić.

Ile to kosztuje?

Ciężko odpowiedzieć na pytanie ile kosztuje wizualizacja. Każda wizualizacja jest inna i każda wymaga innego nakładu pracy.
Wiele zależy oczywiście od oczekiwań klienta. Jeśli nie jest ci potrzebny fotorealistyczny render, a jedynie projekt, który pomoże ci zwizualizować swój projekt, ceny będą zdecydowanie niższe. Realizacje, które już trudno odróżnić od zdjęcia, wymagają dość żmudnej pracy.  Stąd cena takiej wizualizacji może być znacznie większa.
Nie wahaj się zapytać o wycenę.

Etapy współpracy

1. WYCENA PROJEKTU na podstawie przesłanych zdjęć, szkiców, rysunków architektonicznych itp. a także informacji dotyczących ilości renderów oraz ich finalnej rozdzielczości.
2. AKCEPTACJA wersji próbnej przez klienta lub ewentualne zmiany w warunkach
3. WERSJA PRÓBNA WIZUALIZACJI – przesłanie klientowi poglądowej wizualizacji o niskiej rozdzielczości.
4. WSKAZÓWKI I UWAGI klienta, a następnie ich naniesienie na projekt.
5. AKCEPTACJA po naniesieniu poprawek
6. FINALNA WERSJA WIZUALIZACJI – jej render oraz przesłanie do klienta, po uiszczeniu uzgodnionej kwoty.
ZAPYTAJ O WYCENĘ:

POLITYKA PRYWATNOŚCI

12 + 8 =