Projekt METAMORFOZA dużego pokoju

Projekt METAMORFOZA dużego pokoju

Projekt METAMORFOZA dużego pokoju

Tym razem postanowiłam się pobawić w domowe metamorfozy i wcielić się w rolę Doroty Szelągowskiej, która z powodzeniem zmienia życie uczestników programu gotując im istne rewolucje. Na tapetę wzięłam duży, nie… ogromny pokój znajdujący się nad podwójnym garażem, w domu mojego brata. Jako, że zbliżały się Święta,
a pomysłu na prezent brak, postanowiłam zrobić projekt i wręczyć go pod choinkę. 

Pokój ten od początku istnienia domu miał różne funkcje, od pokoju zabaw, sali kinowej, po pokój gościnny, a kończąc na sypialni rodziców, kiedy to postanowili urządzić nowy pokój córki właśnie w ich starej sypialni. Wtedy to łóżko powędrowało właśnie do dużego pokoju. 
W związku z tym, pokój ten spełnia obecnie wszystkie funkcje, a zarazem nie spełnia żadnej. Nie od dziś wiadomo, że jeśli coś jest do wszystkiego… to jest do niczego. 
Pomysł na przemianę pojawił się już kilka lat temu. Jednak i on musiał nabrać mocy urzędowej. 

Postanowiłam podzielić pokój na kilka różnych stref. Założenie główne – dzieciom wstęp wzbroniony. Ma to być miejsce przeznaczone do relaksu po dniu ciężkiej pracy dla mamy i taty. Jest miejsce, gdzie na wygodnej kanapie można usiąść/położyć się przed telewizorem i obejrzeć dobry film. Tuż obok znajduje się ciasna, ale przytulna sypialnia, z której bezpośrednio przez drzwi przesuwne przechodzimy do niewielkiej garderoby. Tam zostaną umieszczone półki, szuflady. Im więcej miejsca na przechowywanie – tym lepiej. Dlatego przy wejściu po lewej stronie skos również zagospodarujemy robioną pod wymiar szafą z otwieranymi drzwiami. 

Wszystkie sufity na tym piętrze pokryte są pięknymi deskami. Dodając jeszcze drewno na ścianach, a także w dodatkach np. w regale, ławie, szafce rtv stworzymy pasujący do siebie układ. Jedyne duże okno (nie dachowe) przyozdobimy prostymi firanami oraz jednobarwnymi zasłonami.  Tapicerowany zagłówek za łóżkiem dodatkowo wygłuszy dźwięki z poza pokoju. Wszystko w naturalnych odcieniach drewna, szarości, beżu stworzy przytulne wnętrze, z którego sama nie chciałabym wychodzić. 

Mam nadzieję, że projekt szybko stanie się rzeczywistością. Wymaga to sporej ilości pracy i zaangażowania większej liczby osób. Jednak najważniejsze mam za sobą – akceptację inwestorów 🙂

 

Wizualizacja Stół MAKANI

Wizualizacja Stół MAKANI

Wizualizacja Stół MAKANI

NOWOCZESNY ROZKŁADANY STÓŁ DO SALONU

Salon z nowoczesnym stołem, który oprócz dizajnerskiego kształtu będzie jednocześnie praktyczny i funkcjonalny?
To możliwe.
Wizualizacje prezentują stół marki HUBERTUS.
Wykończony na wysoki połysk, z funkcją rozkładania. Na prawdę solidny mebel.

Wizualizacje CONCEPT DESIGN idealnie prezentują produkt i oddają jego realne piękno.

 

Kącik biurowy

Kącik biurowy

Kącik biurowy

Kącik biurowy to jeden z pierwszych moim projektów, które ukończyłam realistyczną wizualizacją.
Nowoczesne, przestronne biurko wykonane z wysokopołyskowej płyty MDF.
Do tego oczywiście wygodny, ergonomiczny fotel, który możemy przystosować wg własnych preferencji.

Co zrobić, żeby nasze domowe biuro wyglądało lepiej?
Minimalizm to klucz do sukcesu.
Lepiej większość szpargałów schować do szuflady. Jednocześnie na samym biurko pozostawiając jedynie te rzeczy,
które cieszą oko i po które sięgamy najczęściej.

Więcej o domowym blogu już wkrótce na BLOGU!